Kurs RMB osiąga nowy szczyt w ciągu sześciu miesięcy! RMB na lądzie i na morzu wzrosły powyżej poziomu 6,37!

November 29, 2021

najnowsze wiadomości o firmie Kurs RMB osiąga nowy szczyt w ciągu sześciu miesięcy! RMB na lądzie i na morzu wzrosły powyżej poziomu 6,37!

Kurs liry tureckiej w stosunku do dolara spadł z 8 do 10 w ciągu dwóch miesięcy.W tym samym tempie, jeśli kurs RMB spadnie z 6,3 do 8 w ciągu dwóch miesięcy... Nie śmiem o tym myśleć.W końcu Turcja wpadła w panikę z powodu dewaluacji waluty, a ludzie już nie żyją.

 

Firmy eksportowe z mojego kraju mają oczywiście nadzieję, że renminbi utrzyma się na stałym poziomie, ponieważ każdy punkt uznania oznacza, że ​​nasze zyski zostały ograniczone.

 

Wyobraźmy sobie, że w maju ubiegłego roku kasowy kurs RMB w stosunku do dolara zaczął rosnąć po osiągnięciu najniższej wartości w roku 7,15, by w ostatnich miesiącach ustabilizować się poniżej 6,4, co oznacza wzrost o ponad 10%.

 

16 listopada spot RMB w stosunku do dolara wzrósł po otwarciu na poziomie 6,3840, przełamując bariery 6,38 i 6,37 we wczesnym obrocie, osiągając poziom 6,3666, ustanawiając nowe maksimum w ciągu dnia od 1 czerwca i zamykając się na 16:30.6,3771, wzrost o 32 punkty bazowe w stosunku do poprzedniego dnia notowań.Jest to dzień zamknięcia kursu spot RMB w stosunku do dolara amerykańskiego, który osiągnął nowy szczyt od 2 czerwca przez dwa kolejne dni handlowe.

 

Od początku tego roku spot RMB wobec dolara umocnił się o 2,48%.

 

Kurs offshore renminbi do dolara amerykańskiego, który bardziej odzwierciedla oczekiwania międzynarodowych inwestorów, również wzrósł powyżej poziomu 6,37, a skumulowana aprecjacja od początku tego roku wyniosła 1,96%.


17 listopada parytet centralny renminbi wyniósł 6,3935, co oznacza spadek o 11 punktów.

 

5 i pół miesiąca nowy haj

W rzeczywistości dolar amerykański umocnił się na całym świecie w zeszłym tygodniu.Indeks dolara amerykańskiego wzrósł o prawie 1% miesiąc do miesiąca, osiągając maksimum 95,26, nowe maksimum od lipca 2020 r.

 

Wśród głównych walut innych niż amerykański kurs wymiany euro do dolara osiągnął nowe minimum w ciągu roku wynoszące 1,1433, co oznacza spadek o 1,1% w ciągu tygodnia, a funt w stosunku do dolara amerykańskiego również spadł do nowego minimum w ciągu roku, z spadek o 0,6% w ciągu tygodnia.

 

Ogólnie rzecz biorąc, indeks dolara amerykańskiego rośnie, a kurs RMB w stosunku do dolara amerykańskiego słabnie, ale tym razem RMB też jest mocny.

 

Od września indeks dolara amerykańskiego i natychmiastowy kurs RMB w stosunku do dolara amerykańskiego wykazują zsynchronizowany trend.W październiku renminbi umocnił się o 0,96% w stosunku do dolara amerykańskiego, podczas gdy indeks amerykański spadł w tym samym okresie tylko o 0,11%.

Obecny kurs wymiany renminbi kwitnie, stale rośnie.

 

Głównym powodem jest z jednej strony duże zapotrzebowanie na rozliczenia walutowe.

 

Od sierpnia kurs walutowy Chin stopniowo wzrastał, powiększała się także nadwyżka w rozliczeniach i sprzedaży walutowej.Według danych Państwowej Administracji Dewizowej, w pierwszych trzech kwartałach br. kurs rozliczeniowy, mierzący skłonność do rozliczeń dewizowych, wyniósł 66,9%, o 2 punkty procentowe wyższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.Pod koniec roku, ze względu na czynniki sezonowe, zapotrzebowanie rynku na rozliczenia walutowe jest stosunkowo duże, co sprzyja kursowi RMB.

 

Obecnie krajowe depozyty dolarowe chińskich firm przekroczyły granicę 1 biliona dolarów.

 

Z drugiej strony wsparł to również utrzymujący się boom eksportowy w Chinach, który przekracza oczekiwania.W październiku nadwyżka handlowa mojego kraju osiągnęła 84,54 miliarda dolarów amerykańskich w dolarach amerykańskich, co oznacza rekordowy wzrost o 47,5% rok do roku.

 

Ponadto ważniejsze jest to, że poprawa oczekiwań gospodarczych i handlowych chińsko-amerykańskich zwiększyła zaufanie rynku do renminbi.

 

Według agencji informacyjnej Xinhua, prezydent Xi Jinping odbył spotkanie wideo z prezydentem USA Bidenem rankiem 16 listopada. Obie strony przeprowadziły pełną i dogłębną komunikację oraz wymianę na temat strategicznych, ogólnych i fundamentalnych kwestii związanych z rozwojem Sino. -stosunki z USA, a także ważne kwestie będące przedmiotem wspólnego zainteresowania.

 

USA dążą do obniżenia ceł na niektóre chińskie produkty

 

W październiku amerykański CPI wzrósł o 6,2% rok do roku, znacznie przekraczając oczekiwania, ustanawiając rekord 31-letni.Jest to również piąty miesiąc z rzędu, w którym inflacja w USA wzrosła o ponad 5% rok do roku.

najnowsze wiadomości o firmie Kurs RMB osiąga nowy szczyt w ciągu sześciu miesięcy! RMB na lądzie i na morzu wzrosły powyżej poziomu 6,37!  0

„Włożyłem metkę z ceną w supermarkecie. To jest wzrost cen, który ostatnio widziałem”

 

Warto zauważyć, że w październiku dużą rolę w rekordowej nadwyżce handlowej mojego kraju odegrały Stany Zjednoczone, ponieważ połowa nadwyżki pochodziła ze Stanów Zjednoczonych – nadwyżka mojego kraju ze Stanami Zjednoczonymi wyniosła aż 40,7 mld USD.

 

14 listopada CBS wyemitowało wywiad z sekretarz skarbu USA Janet Yellen.W tym czasie gospodyni Margaret Brennan zapytała: „Chiny wielokrotnie domagały się zniesienia ceł z czasów Trumpa. Jeśli zrobi to administracja Bidena, czy sprawy mogą stać się tańsze?”.Yellen odpowiedziała: „To rzeczywiście będzie miało wpływ. Cła rzeczywiście podniosą ceny krajowe w Stanach Zjednoczonych. Ustaliliśmy te cła”.Yellen powiedziała, że ​​administracja Bidena uznaje wymóg obniżenia ceł w niektórych obszarach i obniżki ceł są zdecydowanie rozważane.

 

Przed spotkaniem szefów państw Chin i Stanów Zjednoczonych, 12 listopada, 24 amerykańskie izby handlowe i stowarzyszenia branżowe wspólnie wysłały list do wysokich rangą przedstawicieli rządu USA ds. handlu, wzywając Biały Dom do obniżenia ceł na chińskie towary i rozszerzenia zakresu zwolnienia z ceł importowych w celu przywrócenia konkurencyjności firm amerykańskich.

najnowsze wiadomości o firmie Kurs RMB osiąga nowy szczyt w ciągu sześciu miesięcy! RMB na lądzie i na morzu wzrosły powyżej poziomu 6,37!  1

Zobacz oryginalny tekst listu otwartego:
https://www.uschina.org/advocacy/regulatory-comments-on-china/industry-letter-us-china-trade-and-commercial-relations

 

Te organizacje biznesowe obejmują:

najnowsze wiadomości o firmie Kurs RMB osiąga nowy szczyt w ciągu sześciu miesięcy! RMB na lądzie i na morzu wzrosły powyżej poziomu 6,37!  2

W liście otwartym wyraźnie wspomniano również, że ponieważ Stany Zjednoczone nałożyły cła w wysokości do 25% na chiński import o wartości ponad 300 miliardów USD, cła te kosztowały amerykańskich importerów ponad 110 miliardów USD, z czego 40 miliardów USD pochodziło z Biden.Spowodowane przez rząd.

 

Sekretarz Skarbu USA Yellen ujawniła, że ​​rozważa ostatecznie obniży niektóre taryfy na zasadzie „wzajemności”.

 

Mamy również nadzieję, że my, zagraniczni handlowcy, będziemy mogli zebrać dobrą wiadomość o „obniżeniu podatków” tak szybko, jak to możliwe po doświadczeniu skomplikowanego 2021 roku!