Szybkie sprawdzenie! Stany Zjednoczone nagle ogłosiły przywrócenie zwolnień z ceł na 352 chińskie produkty!

March 29, 2022

najnowsze wiadomości o firmie Szybkie sprawdzenie! Stany Zjednoczone nagle ogłosiły przywrócenie zwolnień z ceł na 352 chińskie produkty!

Czy Twoje produkty są na liście?

23 marca czasu lokalnego Biuro Przedstawiciela Handlowego Stanów Zjednoczonych (USTR) ogłosiło na swojej oficjalnej stronie internetowej, że przywróci zwolnienia celne dla niektórych chińskich produktów importowanych, obejmujących 352 z 549 oczekujących produktów.Rozporządzenie będzie miało zastosowanie do towarów importowanych z Chin od 12 października 2021 r. do 31 grudnia 2022 r.

najnowsze wiadomości o firmie Szybkie sprawdzenie! Stany Zjednoczone nagle ogłosiły przywrócenie zwolnień z ceł na 352 chińskie produkty!  0

Oryginalny adres ogłoszenia:

https://ustr.gov/about-us/policy-offices/press-office/press-releases/2022/march/ustr-issues-determination-reinstatement-certain-exclusions-china-section-301-tariffs

 

Pytanie, które najbardziej dotyczy wszystkich, dotyczy tego, które produkty są zwolnione.Zgodnie z zapowiedzią kategorie objęte zwolnieniem obejmują niektóre rodzaje części rowerowych, silników, maszyn, chemikaliów, owoców morza i toreb bagażowych.

 

Konkretną listę posiadamy:

najnowsze wiadomości o firmie Szybkie sprawdzenie! Stany Zjednoczone nagle ogłosiły przywrócenie zwolnień z ceł na 352 chińskie produkty!  1

Podobno ta część listy zwolnionych towarów sięga czasów urzędowania Trumpa, który nakładał cła w wysokości od 7,5% do 25% na chińskie produkty o wartości 370 mld USD.Wśród tych towarów objętych cłem Stany Zjednoczone początkowo dostarczyły ponad 2200 produktów.Zwolnienia z ceł w celu zwolnień dla niektórych branż i detalistów.Większość zwolnień zakończyła się wraz z ich wygaśnięciem, ale 549 przedłużono o rok, a te również wygasły pod koniec 2020 r.

 

8 października ubiegłego roku USTR ogłosił, że zamierza ponownie zwolnić z ceł 549 towarów importowanych z Chin i zabiega o publiczne komentarze w tej sprawie.Po blisko pół roku USTR potwierdził listę.

 

„Dzisiejsza decyzja została podjęta po dokładnym rozważeniu publicznych komentarzy i konsultacjach z innymi agencjami amerykańskimi” – powiedział USTR.

 

Od czasu objęcia urzędu prezydent USA Joe Biden był pod presją amerykańskiej społeczności biznesowej i niektórych prawodawców z obu stron, aby zmniejszyć ciężar ceł na importowane towary.

 

Pod koniec stycznia 2022 r. ponad 140 członków Partii Demokratycznej i Republikańskiej w Izbie Reprezentantów USA wysłało wspólny list do Biura Przedstawiciela Handlu USA, wzywając do rozszerzenia zwolnień celnych dla chińskich towarów eksportowanych do USA aby pomóc amerykańskim firmom odzyskać siły po szkodach spowodowanych przez nową epidemię koronowego zapalenia płuc.Odzyskiwanie po zagrożeniach, takich jak zakłócenia łańcucha dostaw.

 

Amerykańska Izba Reprezentantów stwierdziła we wspólnym liście, że cła nałożone na chińskie towary wywożone do USA zgodnie z sekcją 301 miały szeroki wpływ na amerykańską produkcję, rolnictwo, rybołówstwo, handel detaliczny, energetykę, technologie i firmy usługowe Małe i średnie Szczególnie mocno ucierpiały przedsiębiorstwa (MŚP) o słabszych możliwościach taryfowych.Jednocześnie „sekcja 301” podniosła ceny szeregu towarów konsumpcyjnych eksportowanych z Chin do Stanów Zjednoczonych, szkodząc interesom amerykańskich rodzin i konsumentów.

 

Już w sierpniu ubiegłego roku ponad 30 najbardziej wpływowych grup biznesowych w Stanach Zjednoczonych (m.in. American Chamber of Commerce, American Business Roundtable, National Retail Federation, American Farm Bureau Federation i American Semiconductor Industry Association, itp.) W liście wezwano administrację Bidena do wznowienia rozmów handlowych z Chinami i obniżenia ceł na import z Chin.

 

Ale są pesymiści.Krajowa Rada Organizacji Tekstylnych, która reprezentuje amerykański przemysł tekstylny, chce, aby rząd utrzymał cła na odzież i tekstylia domowe z Chin.

 

Według badania przeprowadzonego przez Moody's Analytics ponad 90% ceł nałożonych przez Stany Zjednoczone na Chiny ponoszą amerykańskie firmy i gospodarstwa domowe.Co ważniejsze, ograniczenie importu z Chin ma bardziej negatywne skutki, kosztując Stany Zjednoczone dużą liczbę miejsc pracy i powodując gwałtowny wzrost inflacji.

 

Najnowsze dane pokazują, że amerykański indeks cen towarów i usług konsumpcyjnych (CPI) w styczniu 2022 r. wzrósł o 7,5% rok do roku, osiągając najwyższy poziom od 40 lat od lutego 1982 r. Nawet po wyłączeniu zmiennych cen żywności i energii, bazowy CPI w USA wzrósł 6 proc. w styczniu w porównaniu z rokiem poprzednim, największy wzrost rok do roku od sierpnia 1982 roku.