Ukraina zamknęła większość swoich portów, a zatłoczenie w Stanach Zjednoczonych i na Zachodzie przeniosło się na inne porty w Ameryce Północnej!

February 28, 2022

najnowsze wiadomości o firmie Ukraina zamknęła większość swoich portów, a zatłoczenie w Stanach Zjednoczonych i na Zachodzie przeniosło się na inne porty w Ameryce Północnej!

W ostatnim czasie trwa eskalacja konfliktu między Ukrainą a Rosją.Większość ukraińskich portów została zamknięta, wiele firm żeglugowych zawiesiło rezerwacje, a firmy spedycyjne są na wakacjach.Zatłoczenie w Ameryce Północnej nadal rośnie, a łącznie około 10% światowej floty kontenerowej, około 2,53 mln TEU, utknęła w zatłoczeniu portów.Najnowsze informacje dotyczące logistyki transgranicznej, Hugo Fungus, pozwolą Ci się przyjrzeć.

 

Ukraina zamyka porty, zawiesza rezerwacje

Wojna między Rosją a Ukrainą doprowadziła do zamknięcia większości ukraińskich portów, największy port w Odessie został zamknięty, ukraiński rząd zawiesił transport kolejowy, a ukraińskie wojsko nakazało zawieszenie żeglugi handlowej w swoich portach morskich.Według informacji CCTV, 24 czasu lokalnego Rosyjska Agencja Transportu Kanałami Morskimi poinformowała, że ​​zgodnie z ostrzeżeniem rosyjskiego Ministerstwa Obrony, od godz. Zauważcie, ale rosyjskie porty na Morzu Czarnym są nadal otwarte.pozostają otwarte do żeglugi.Wiele firm spedycyjnych zawiesiło rezerwacje, a firmy spedycyjne były na wakacjach.

Ukraińskie władze zamknęły port w Odessie, największy port w kraju, a niemiecki operator portowy HHLA poinformował, że zamknął terminal kontenerowy w Odessie i wysłał pracowników do domu na wakacje.DB Schenker poinformował, że zawiesił działalność logistyczną na Ukrainie i poprosił pracowników o pozostanie w domu.

24 lutego Maersk, MSC, CMA CGM, Hapag-Lloyd, Estar i inne firmy żeglugowe ogłosiły, że odtąd nie będą zawijać do ukraińskich portów i przestaną przyjmować nowe miejsca na i z Ukrainy do odwołania.

 

10% światowych kontenerowców utknęło, a zatłoczenie na zachodzie Stanów Zjednoczonych przenosi się do innych portów w Ameryce Północnej!

Po wiosennym festiwalu mniej statków czeka w portach na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.Yang Ming Shipping zwrócił uwagę, że obecny czas oczekiwania spadł z najdłuższego w ostatnich miesiącach do około 20 dni.

Według statystyk giganta logistycznego Kuehne + Nagel, w portach na całym świecie czeka obecnie ponad 565 głównych statków;azjatycka platforma Linerlytica szacuje, że utknęło ok. 10% kontenerowców na świecie, a zatłoczenie w Stanach Zjednoczonych i na Zachodzie przenosi się do innych portów w Ameryce Północnej, Sea-Intelligence Przewiduje się, że zatłoczenie wzrośnie w marcu i kwietniu.

Linerlytica skomentowała, że ​​podczas gdy w tym tygodniu zatłoczenie w dużej części Azji zmniejszyło się, Ameryka Północna nadal się eskaluje, a łącznie około 10% światowej floty kontenerowej, czyli 2,53 miliona TEU, boryka się z problemami z powodu zatłoczenia portów.

Sea-Intelligence, duńska firma badająca łańcuchy dostaw, prognozuje wzrost liczby statków, które mają dostarczać towary z Azji do Ameryki Północnej w marcu i kwietniu tego roku, co zwiększy zatłoczenie portów.

 

Prawie 8000 ciężarówek utknęło na granicy chińsko-wietnamskiej, a port Friendship Pass wydał ostrzeżenie o odprawie celnej!

Według doniesień wietnamskich mediów, liczba ciężarówek pozostawionych w portach granicznych prowincji Lao Cai, Lang Son i Quang Ninh w trzech prowincjach graniczących z Chinami wynosi aż 7947.

Wśród nich największe zatłoczenie ma prowincja Lang Son.W trzech portach województwa jeździ 4469 ciężarówek.Wśród nich jest 1619 ciężarówek w tymczasowo otwartym porcie Coc Nam, 1467 ciężarówek w porcie Youyiguan i 1467 ciężarówek w porcie Coc Nam.Na stacji kolejowej Deng jeżdżą 1383 ciężarówki.Quang Ninh Port ICD ma 1329 ciężarówek, Lao Cai Province Lao Cai Railway Station ma 1120 ciężarówek, a Lao Cai Port ma 1029 ciężarówek.Ponadto porty objęte żółtym alertem to port Sin Thanh w prowincji Lang Son z 901 ciężarówkami oraz port Mang Cai w prowincji Quang Ninh z prawie 500 ciężarówkami.

Faktem jest, że liczba pojazdów jadących na północne przejścia graniczne rośnie, podczas gdy liczba towarów, które Chiny odprawiają i odbierają, jest ograniczona, czytamy w raporcie.W miniony weekend, w związku z odkryciem nowego potwierdzonego przypadku w powiecie Hekou w prowincji Yunnan, Chiny zawiesiły od 17 lutego procedury odprawy celnej dla towarów eksportowanych do Chin z międzynarodowego portu Hekou-Laojie (Jincheng).

 

Ostrzeżenie: wymagana jest pusta przestrzeń 82000TEU!

Sea-Intellingence, znana firma konsultingowa, ostrzegała w swoim najnowszym raporcie tygodniowym, że w przyszłości porty amerykańskie staną przed problemem, że duża liczba pustych kontenerów będzie trudna do szybkiej wysyłki.Chociaż oczekuje się, że opóźnienia w harmonogramach wysyłek, zatłoczenie portów i napięte łańcuchy dostaw kontenerów ulegną poprawie w przyszłości i ostatecznie znormalizują łańcuchy dostaw, zmiana ta sprawi, że import z USA stanie w obliczu dużej liczby pustych kontenerów.

Oczekuje się, że wąskie gardło w łańcuchu dostaw ulegnie stopniowej poprawie od połowy lutego 2022 r. i powróci do normy pod koniec grudnia 2022 r., co oznacza, że ​​do końca 2022 r. czas wysyłki powróci z obecnych 112 dni do poprzednie 45 dni .

W transpacyficznym handlu morskim roczna wielkość kontenerów na trasie wychodzącej (z Azji do USA) wynosi około 19 mln TEU.Dlatego Sea-Intellingence szacuje, że po skróceniu cyklu łańcucha dostaw około 3,5 miliona kontenerów TEU będzie trudno przetransportować z powrotem do Azji w ramach istniejącej pojemności, co może doprowadzić do tego, że amerykańska stocznia kontenerowa zostanie unieruchomiona przez te puste kontenery.Pudełko jest „zalane”.Dlatego też, jeśli chce uniknąć zatrzymania dużej liczby pustych kontenerów, przewoźnik musi zarezerwować 82 000 TEU pustej przestrzeni kontenerowej na trasie wychodzącej przez Pacyfik w ciągu 10 miesięcy, która jest specjalnie wykorzystywana do zwrotu pustych kontenerów pojemniki.